Atgal į Naujienas

2021-11-09

Ar Spryker platforma tinka jūsų e–prekybos reikmėms?Vienas iš daugelio NFQ partnerių yra Spryker Commerce OS – platforma, skirta e-prekybos sprendimų kūrimui. Ši e-komercijos operacijų vystymo sistema geriausiai tinka labai didelėms el. parduotuvėms, skaičiuojančioms milijonines apyvartas. Tarp Spryker klientų puikuojasi tokios milžinės kaip Toyota, Aldi Süd, Continental ir daugybė kitų. Šiame straipsnyje aptarsime išskirtinius Spryker bruožus ir pasidalinsime patirtimi, kurią sukaupėme pritaikant šią platformą mūsų klientų reikmėms.

Kas yra Spryker Commerce OS?

Jei apie Spryker girdite pirmąjį kartą, nesibaiminkite – tai visiškai normalu! Spryker yra enterprise sprendimas, populiariausias vokiškai kalbančiose šalyse, kur sistema turi daugiausiai naudotojų.

Spryker Commerce OS (arba tiesiog Spryker) siūlo decentralizuotą (headless) e. prekybos IT infrastruktūrą, kuri e. komercijos sistemą API sąsajomis jungia su interneto svetainėmis, mobiliosiomis programėlėmis, paieškos reklamomis ar netgi balsu valdomais IoT įrenginiais bei kitomis front-end aplikacijomis. Pasitelkus šį komponuojamą, modulinį sprendimą, nuo kliento pečių nukrenta rūpestis keisti e-prekybos sistemą sulig kiekvienu nauju prekybos kanalu.

Kitaip tariant, Spryker yra Platform-as-a-Service sprendimas, turintis daugiau nei 50 API sąsajomis prijungiamų funkcijų. Klientui nebereikia atlikti sudėtingų daugiakanalės e. prekybos sistemos kūrimo, plėtros ir priežiūros darbų. Taigi, kokius papildomus privalumus siūlo Spryker?

Kaip teigia sertifikuotas Spryker specialistas ir NFQ projektų vadovas Saulius Lazaravičius, prekybininkai (ypač turintys milijonus prekių ir iš e-prekybos kasmet gaunantys 100+ mln. eurų pajamų) nori patys valdyti savo e-prekybos verslo augimą ir plėtrą, tačiau dauguma jų išlieka pririšti prie pasenusių, gremėzdiškų platformų. Dėl to, net menkiausių inovacijų įvedimas vyksta per lėtai bei reikalauja papildomų investicijų visos platformos atnaujinimui. Ta pati problema iškyla ir naudojant modernesnes platformas, kaip, pvz., Magento ar Sylius. Nors abi jas galima pritaikyti didelėms prekybos apimtims, šis procesas dažnai pareikalauja nemažai papildomų vystymo išteklių ar net ištisų komandų, o su tuo ateina ir papildomos sąnaudos.

 „Spryker klientams suteikia lengvai išplečiamą bei pritaikomą ir su didžiuliais užsakymų bei operacijų kiekiais susidoroti gebančią platformą, kuri yra nuolat tobulinama bei atnaujinama. Kadangi ją sukūrė enterprise lygio sistemų kūrimo specialistai – aukštos kokybės palaikymas garantuotas“, – sako S. Lazaravičius. 

Toliau aptarsime Spryker privalumus efektyvumo, sistemos plėtros ir saugumo atžvilgiais.

Spryker efektyvumas

Spryker išsiskiria iš konkurentų tuo, kaip platforma tvarko, apdoroja bei saugo duomenis. Visos Spryker pagrindu veikiančios aplikacijos turi key-value tipo talpyklą, atskirtą nuo back-end sąryšinės duomenų bazės. Lyginant su sistemomis, kurios skirtingoms aplikacijoms naudoja tą pačią sąryšinę duomenų bazę, Spryker operacijos vyksta greičiau – asinchroniškas keitimasis duomenimis padidina sistemos efektyvumą.

„Kadangi Spryker architektūra buvo sukurta taip, kad galėtų apdoroti daug duomenų, ši platforma yra ženkliai pranašesnė už, pvz., OXID ar Sylius, nes apdoroti didelį operacijų kiekį pastarosios gali tik papildžius jas naujais komponentais“, – mano Laurynas Valenta, Spryker sertifikuotas HomeToGo programinės įrangos inžinierius.

Spryker plėtros galimybės

Sistemos išplečiamumą užtikrina tai, kad visos naudotojo sąsajos Spryker platformoje yra aprūpintos atskiromis duomenų talpyklomis, o jas aptarnauti gali bet koks serverio egzempliorių skaičius. Horizontaliai išplėsti Spryker galima tiesiog pridėjus daugiau egzempliorių ir talpyklų, nes tai nepaveikia back-end operacijų ir logikos. NFQ rekomenduoja Spryker paskirti bent 5 serverius (nesunkiai galima pridėti ir daugiau).

„Vienas didžiausių Spryker privalumų yra jo atskiri bei nuo vienas kito nepriklausomai išplečiami back-end ir front-end moduliai. Taip sistema yra apsaugoma nuo tapimo griozdišku monolitu – su kiekvienu moduliu galima dirbti atskirai. Darbą palengvina ir tai, kad visų modulių architektūra vadovaujasi ta pačia logika“, – sako Jonas Terleckas, NFQ programinės įrangos inžinierius.

Be milžiniškų išplėtimo galimybių, Spryker pasižymi ir suderinamumu su daugiau nei 700 skirtingų e. komercijos įrankių bei modulių. Tai leidžia įmonėms išsirinkti tinkamiausias paieškos, pirkimo, mokėjimo ir kitas esmines e. prekybos priemones.

Spryker Glue API užtikrina sklandžią integraciją į naudotojo sąsajas: darbalaukio ir mobiliąsias programėles, pardavimo vietas, IoT ir net pokalbių robotus.

Ar Spryker yra saugi platforma?

Back-end ir front-end dalių atskyrimas yra naudingas ne tik efektyvumo ir išplečiamumo, bet ir saugumo atžvilgiu. Abiems sistemos dalims veikiant atskirai, įsilaužėliams daug sunkiau gauti prieigą prie sąryšinių duomenų bazių. Kadangi back-end procesai dažnu atveju papildomai apsaugomi ugniasiene, Spryker Commerce OS tampa dar saugesne įvairioms e-komercijos aplikacijoms.

Front-end dalis yra prieinama naudotojams, o back-end išlieka įmonės rankose. Turint omenyje, kad pastaraisiais mėnesiais nutekėjo daug įmonių duomenų, užtikrintumas, kad tavo e. komercijos procesai yra saugūs reiškia tikrai nemažai“, – sako J. Terleckas. 

Ar Spryker tinka jūsų verslui?

Kaip tikriausiai jau supratote, Spryker nėra tiesioginis Magento bei kitų žinomų sistemų konkurentas. Tiems, kam tereikia paprastos e-parduotuvės, tikrai pakaks šių platformų pajėgumų. Kaip bebūtų, jei jūsų įmonei reikia kompleksiškesnio sprendimo, turinčio kelias front-end sąsajas ir gebančio kas valandą apdoroti didelį užklausų skaičių, Spryker gali būti tikras išsigelbėjimas.

Mūsų konsultantai padės jums išsirinkti tinkamiausią sprendimą. Spryker platforma vertėtų svarstyti, jeigu...

  • Matote, kad kitos platformos reikalauja per daug modifikacijų ir papildomų investicijų, kad patenkintų visą laiką augantį poreikių sąrašą.
  • Planuojate daug naujų prekybos kanalų, tačiau nenorite kaskart keisti ir back-end procesų.
  • Esate pasirengę valdyti visus e. komercijos procesus, naudojant pažangų ir viską apimantį IT sprendimą.
  • Jau generuojate ar planuojate generuoti milijoninę apyvartą iš e. prekybos kanalų. 

Mūsų praktinė darbo su Spryker patirtis

Spryker ypatumus įvaldę NFQ inžinieriai geriausias platformos savybes jau pritaikė kelioms didelėms Vokietijos e-parduotuvėms. Vienas iš pavyzdžių yra elektronikos priedų didmenininkas Wentronic, kuris savo klientams siūlo individualizuotą kainodarą ir daugiau kaip 30 tūkst. prekių. Kitas pavyzdys ir pirmasis mūsų komandos Spryker projektas yra žemės ūkio technikos e-parduotuvė Grimme.

Anot NFQ programuotojų, kurti sistemas naudojant Spryker lengva dėl jame išspręstų duomenų kešavimo bei efektyvumo problemų ir integruotų sprendimų, padedančių greitai rasti, rašyti, peržiūrėti bei pertvarkyti reikiamą kodo dalį.

„Su Spryker visada žinai, ko tikėtis iš kodo. Tiesa, sistema pakankamai sudėtinga, bet perpratus logiką darbas tampa sklandus ir greitas. Jokia kita sistema nesuteikia man galimybės taip lengvai nuolat šokinėti nuo vieno projekto prie kito. Spryker išlieka struktūriškai beveik tokia pati visuose projektuose, o tai yra didžiulis privalumas“, – komentuoja J. Terleckas.

Ieškote geriausio būdo auginti savo e–komercijos verslą? Susisiekite su mumis šiandien ir mes parinksime būtent jūsų poreikiams tinkantį sprendimą.