Atgal į Naujienas

2018-12-13

Lietuvių kuriamas sprendimas: PVM susigrąžinimas nuo kelių savaičių sutrumpės iki kelių minučiųAugant ekonomikai, iš JAV ar Azijos į Europos Sąjungos (ES) valstybes atvykę turistai čia išleidžia vis daugiau pinigų. Kita vertus, jie po kiekvienos tokios kelionės pradeda ne itin patogų biurokratinį procesą, kad galėtų susigrąžinti sumokėtą PVM mokestį. Danijos bendrovė Custom Cash su NFQ pagalba nusprendė šį procesą perkelti į XXI-ą amžių ir jį skaitmenizuoti: pirmą kartą pirkėjams siūlomas PVM susigrąžinimas per kelias minutes. 

Pasenusi mokesčių susigrąžinimo sistema

Pasak Custom Cash generalinio direktoriaus Nikolaj Østergaard, bendrovė kol kas vienintelė Europoje rado kelią itin supaprastinti ir sutrumpinti mokesčių susigrąžinimo procesą. 

„Kaip kelių aukštosios mados parduotuvių Danijoje ir Švedijoje savininkas pastebiu, kad smarkiai daugėja pirkėjų iš kitų žemynų, todėl natūraliai atsirado poreikis paieškoti modernesnio sprendimo PVM susigrąžinimui. Įprastai, kai ne ES pilietis apsiperka mūsų regione ir vėliau nori susigrąžinti PVM, prieš tai jam reikia užpildyti dokumentus parduotuvėje, tada gauti eksporto antspaudą muitinėje ir tik tada jis gali grįžti namo. Bet net ir po šių veiksmų dar papildomai yra tikrinami dokumentai ir tik tada, kartais net po 2 ar 4 savaičių, pervedami pinigai. Mūsų tikslas yra ne tik šiuos žingsnius supaprastinti, bet ir maksimaliai sušiuolaikinti“, – teigia N. Østergaard.

PVM susigrąžinimas sutrumpėja iki 2 minučių

Anot bendrovės vadovo, Custom Cash sukūrė programėlę, kurios dėka nuo pirkėjų pečių nuimama didžiausia PVM susigrąžinimo našta: jiems tereikia įsigyti norimas prekes, o programėlė automatiškai užpildys reikiamą formą, tad pirkėjams beliks gauti muitinės antspaudą, nufotografuoti telefonu šį dokumentą ir įkelti į programėlę. PVM pirkėjui sugrąžinamas vos po kelių minučių nuo dokumento įkėlimo. N. Østergaard išskiria, kad nuo veiklos pradžios bendrovės programėlę jau atsisiuntė 10 tūkst. vartotojų, kurie gali pasinaudoti ne mažesne nei 15 proc. mokesčių grąža.  

Bendrovės vadovo teigimu, šiandien Custom Cash pilnai veikia Danijoje ir Švedijoje, o artimiausiu metu pilnai startuos Norvegijoje, Suomijoje, Islandijoje ir kitose šalyse: „Turime ambicingą tikslą per du metus veikti visose Europos valstybėse, tačiau užtrunka procesų derinimas su šalių muitinėmis, vietine teisine baze. Be to, procesą norime dar labiau supaprastinti: pirkėjas tiesiog įsigyja prekę ir vyksta namo – programėlė viską sutvarko už jį ir automatiškai sugrąžina PVM.“

Lietuviai – naujo sprendimo pradininkai Europoje

Visą techninę šio sprendimo dalį – elektroninės parduotuvės modulius, programėles (iOS ir Android) bei įvaizdinį tinklalapį – kuria NFQ.

 

 

„Dirbti su projektais, kurie ne tik išnaudoja technologijas, bet ir keičia platesnius procesus, visuomet įdomu bei prasminga. Šis projektas išskirtinis tuo, kad reikėjo ne tik sukurti patogią ir lengvai naudojamą Custom Cash techninę platformą, bet ir prisitaikyti prie skirtingų bankinių procesų, kurie nebuvo pritaikyti naujam bei greitesniam PVM susigrąžinimo modeliui. Taip pat reikėjo rasti būdų sutrumpinti ilgus muitinės procesus, apie kuriuos naujosios programėlės vartotojai ilgainiui turėtų apskritai pamiršti. Įgyvendinus šį projektą mes pagerinom tūkstančių keliaujančių žmonių gyvenimus“, – sako NFQ Technologies verslo plėtros vadovas Tadas Četkauskas.