Įsteigtas 2020 m. Miunchene, Vokietijoje, Alaiko yra sparčiai augantis startuolis, mažo bei vidutinio dydžio el. prekybos įmonėms siūlantis užsakymų vykdymo platformą. Nuo pirmų kodo eilučių sprendimą vystantys NFQ specialistai padėjo įmonei greitai paversti savo idėją realybe.

Verslo problema:

E. prekyba išgyvena aukso amžių. Remiantis „TradingPlatforms“ duomenimis, 2020 m. Europoje internetu prekes pirko 480,9 mln. žmonių, o iki 2021 m. pabaigos šis skaičius viršys 500 mln. Įmonės, galinčios padėti prekybininkams susimažinti veiklos sąnaudas turi daug potencialo ir kone beribes augimo galimybes. Tiesa, aplenkti konkurentus ir laiku pasiūlyti rinkai aktualų sprendimą nėra lengva, bet čia į pagalbą gali ateiti technologijų partneris.

Technologinis sprendimas:

Jaunos įmonės, norinčios sukurti kokybišką ir konkurencingą programinės įrangos sprendimą, dažnai susiduria su dideliu galvos skausmu – samda. O ieškoti ir samdyti reikia visos virtinės profesionalų – nuo patyrusių programinės įrangos architektų iki kokybės užtikrinimo specialistų. Skiriant per daug dėmesio produkto kūrimui, įmonei gali pritrūkti išteklių verslo plėtrai, rinkodarai ir pardavimams, be kurių verslas negalės pajudėti iš vietos.

 Alaiko įkūrėjai žinojo, ko jie nori – automatizuotos sandėliavimo bei logistikos sistemos, užtikrinančios sklandų užsakymų vykdymą. Būdami e. prekybos specialistais, Alaiko aiškiai numatė iššūkius, su kuriais susiduria jų potencialūs klientai: neefektyvios atsargų sutikrinimo procedūros, nepatikima sandėlių ir e. parduotuvių sąsaja, sunkiai nuspėjami užsakymų kiekių šuoliai, ir t.t. Platforma, kurią jie norėjo sukurti, turėjo sujungti ERP platformas, vežėjus, užsakymų vykdytojus ir pačias e. parduotuves į bendrą visumą, taip užtikrinant sklandų bei lankstų procesų valdymą, stebėseną ir komunikaciją.

„Į NFQ kreipėmės turėdami viziją ir bendrą įsivaizdavimą apie tai, ko norėtume iš pirmosios mūsų produkto versijos. Pirmųjų dirbtuvių metu suformavome technologinį pagrindą ir paeiliui apsvarstėme kiekvieną sudedamąją dalį. NFQ komanda nuo pat pradžių padėjo nustatyti tinkamus projekto rėžius ir ir pasiūlė technologinį pamatą. Jie taip pat patarė, kurių elementų galima atsisakyti, siekiant paspartinti MVP versijos paleidimą ir darbo su klientais pradžią. Iš NFQ gavome išsamų planą, kaip įeiti į rinką pačiomis geriausiomis sąlygomis. Dėl to jie dar labiau įtvirtino savo, kaip išskirtinių IT paslaugų tiekėjų, įvaizdį mūsų akyse“, – teigia Alaiko bendraįkūrėjas ir produkto vadovas Gabriel Thomalla. „Iki šiol negaliu atsistebėti NFQ darbo tikslumu ir tuo, kiek mažai informacijos jiems reikėjo tam, kad sukurtų MVP versiją. Nesustojome ties tuo, ir produktą vystėme su mūsų poreikiams suformuota NFQ programuotojų komanda. Abejojame, ar kas nors kitas būtų galėjęs nuosekliai užtikrinti tokią aukštą darbų spartą ir kokybę. Kartu su NFQ toliau sėkmingai judame link užsibrėžto tikslo tapti pasauliniais e. prekybos logistikos lyderiais“.

Rezultatai:

Parengę aiškų planą ir dirbdami su įvairiomis technologijomis, MVP versiją NFQ pristatė vos per 6 mėnesius. Per pirmuosius veiklos metus Alaiko sėkmingai plėtė sistemą, pajėgią suvaldyti šimtus tūkstančių užsakymų. Platforma pasižymi asinchroniniu duomenų perdavimu (taip užtikrinant plėtros galimybes), aktyvia monitoringo sistema, apie problemines situacijas pranešančia dar prieš joms atsirandant, ir kritiškai svarbių procesų duomenų sutikrinimu. Vykdyti užsakymus Alaiko šiandien padeda daugiau nei 100-ui prekės ženklų, o pati platforma lengvai integruojasi į populiariausias e. prekybos sistemas ir įrankius, tarp kurių Shopify, Billbee, WooCommerce ir kt.

Anot NFQ technologijų vadovo Gedimino Pukšmio, į kokybę ir spartą buvo atsižvelgiama viso sistemos kūrimo proceso metu:

„Mūsų projektų vystymo ir kokybės tikrinimo procedūros yra sudarytos iš kelių etapų, o prieš išleisdami programinį kodą į AWS serverius visuomet iš pradžių nuodugniai patikriname jo kokybę įvairiomis automatizavimo priemonėmis. Be to, nuolat atnaujiname savo naudojamų technologijų diapazoną, į jį įtraukdami rinkoje pasirodžiusias, dėmesio vertas naujoves.“

Sėkmingą Alaiko žengimą į rinką užtikrino tai, kad technologijų partnerį įmonė susirado ankstyvajame verslo kelionės etape. Tai viena iš daugelio NFQ partnerysčių, kurios metu konkretiems verslo tikslams bei idėjoms buvo suteiktas jiems būtinas technologinis pavidalas. Susisiekite šiandien ir kartu apsvarstykime, kaip paversti jūsų idėjas realybe.

 

Suteiktos paslaugos