Atgal į Naujienas

2022-07-26

Elektroninės komercijos plėtra atveria galimybes vietos specialistams augti su pasaulinio lygio vardais ir įrankiaisDidėjantys elektroninės prekybos mastai kuria poreikį ne tik didesnėms virtualioms parduotuvėms, bet ir sudėtingų e-komercijos platformų inžinierių paklausą. Daugiau nei 2000 tokių specialistų pasaulyje jungia į Lietuvos rinką atėję „valantic“, sudarantys galimybę vietos talentams tobulėti sprendžiant didelių e-komercijos projektų iššūkius. 

„Mordor Intelligence“ šių metų gegužės mėnesio tyrimo duomenimis, elektroninės komercijos rinkos dydis per pandemijos metus Baltijos šalyse išaugo 80 proc., o siuntinių judėjimas Lietuvoje padidėjo 54 proc. Kaip rodo kitos apklausos rezultatai, šis pokytis išliko stabilus iki dabar – elektroninėse parduotuvėse kiekvieną savaitę apsiperka beveik 50 proc. šalies gyventojų. 

Pakitusi vartotojų elgsena ir su tuo susiję rekordiniai skaičiai matomi pastarųjų penkerių metų analizėse. „Morgan Stanley“ prognozuoja, kad iki 2026-ųjų metų elektroninės prekybos rinka pasaulio mastu išaugs nuo dabartinių 3,3 iki 5,4 trilijonų USD ir sudarys 27 proc. visos mažmeninės prekybos. Taip sparčiai didėjantys elektroninės prekybos mastai kuria ir poreikį didesnio mastelio sistemoms rinkoje. 

Vienas iš tokį poreikį atliepiančių įrankių yra „Spryker“ – Platform-as-a-Service (PaaS) sprendimas: e. komercijos platforma, aktuali itin didelėms, individualizuotoms el. parduotuvėms, generuojančioms milijonines apyvartas. „Spryker“ sėkmingai naudojamas tokių prekės ženklų kaip „Toyota“, „Aldi Süd“, „Continental“ ir pan. 

Kaip teigia „valantic LT“ vadovas Paulius Insoda, įrankio funkcionalumo prioritetai orientuoti į didelio masto plėtros procesus bei milžiniškų duomenų kiekių analizę. Šiandien Lietuvoje „Spryker“ platforma dar nėra plačiai žinoma, nes sprendimas iš esmės sukurtas stambiajai elektroninei prekybai, o šis sektorius mūsų šalyje vis dar kuriasi. Didžioji dalis el. verslų čia – mažo ir vidutinio dydžio. Jie naudojasi nedidelėms el. parduotuvėms kurti ir valdyti skirtomis platformomis, tad ir profesionalai rinkoje orientuoti į šiuos įgūdžius. 

Nepaisant to, augantys el. prekybos mastai leidžia preziumuoti būsimą didesnių el. parduotuvių poreikį, atitinkamai — ir profesionalų, gebančių su jomis dirbti, paklausą Europos ir pasauliniu mastu. Įžvelgę šalies IT industrijos ir didėjančios e-komercijos rinkos potencialą, programinės įrangos kūrėjai „valantic“ per partnerius „NFQ Technologies“ įsteigė būstinę Lietuvoje. „Per ateinančius ketverius metus planuojame įdarbinti dar per 200 specialistų,“ – teigia įmonės vadovas. Įmonė jau užaugino pirmąją aukšto lygio programinės įrangos inžinierių komandą darbui su didelėmis e-komercijos architektūromis.

„valantic LT“ sudaro galimybę įgyti tam reikalingus įgūdžius bendradarbiaujant su pasaulinio lygio vardais ir didžiausio masto elektroninės komercijos projektais. „Su iššūkiais, su kuriais susiduria mūsų klientai, nesusiduria jokios mažesnės įmonės, – sako P. Insoda. – Todėl tai – galimybė programuotojui įgyti unikalią patirtį dirbant prie globalios prekybos gigantų.“ 

Apie „valantic LT“

„valantic LT“ yra programinės įrangos ir virtualių procesų sprendimų vystytojas. Įmonės pagrindinė kompetencija – didelių e-komercijos sistemų kūrimas, į pagalbą pasitelkiant tokius įrankius kaip „Spryker“. „valantic“ grupė vienija daugiau nei 2000 programinės įrangos inžinierių. Tai vokiško kapitalo įmonė, įkurta 2012, į Lietuvos rinką 2021-ųjų pabaigoje atėjusi per partnerius, programinės įrangos kūrėjus „NFQ Technologies“.