Atgal į Naujienas

2017-05-29

Kodėl kurti didžiausią pasaulyje socialinį tinklą išeiviams įdomu ne tik iš techninės pusės?Pirmą kartą atsidūrus nepažįstamoje šalyje atsakymų yra kur kas mažiau, nei klausimų - kur gyventi, ką veikti, kaip atsidaryti banko sąskaitą, susirasti interneto tiekėją, kur rasti žmonių panašiais hobiais ir dar begalė kitų.

Atostogaujant šie klausimai nėra tokie aktualūs, bet jei reikia keltis į užsienį ilgesniam laikui dirbti, mokytis ar tapti meilės emigrantu, situacija apsiverčia aukštyn kojom. Kaip būtų gerai, jei tokią naudingą informaciją su kitų panašiais likimais žmonių patarimais, būtų galima rasti vienoje vietoje? Jei yra problema, būtinai atsiras ir sprendimas - tokia idėja gimė trims vokiečiams ir buvo pavadinta InterNations

InterNations veikia 390 pasaulio miestų ir turi per 2,6 mln. vartotojų 

InterNations galima vadinti uždaru socialiniu tinklu išeiviams, kurie persikėlę į visai nepažįstamą šalį gali vienoje platformoje rasti visą dominančią informaciją apie vietovę, susirasti tokių pat bendraminčių, bendrauti su jais, įsilieti ir naujoje valstybėje jaustis kaip namie. Šiame tinkle visi tokio pat likimo kaip ir tu, todėl yra perėję tą patį klaidų ir nesusikalbėjimo kelią naujoje šalyje. Šiuo metu pasaulyje didžiausias socialinis tinklas išeiviams veikia 390 pasaulio miestų ir turi per 2,6 mln. vartotojų. 

 

 

Šeši mūsų programuotojai Lietuvoje kartu su kolegomis Vokietijoje rūpinasi projekto technine puse. Kaip sako mūsų komandos back-ender‘is Egidijus, pats projektas yra gana didelis savo apimtimi, todėl komanda susiduria su nemažai iššūkių kaip tarpusavio sistemų suderinamumas, dideli duomenų srautai, kuriuos reikia apdoroti, naujų funkcionalumų projektavimas, jų realizacija ir t.t. O ir komanda Vokietijoje Egidijų labai džiugina ir skatina nuolatos tobulėti, pavyzdžiui, bendrovės CTO yra ne kas kitas, kaip labai gerai programavimo pasaulyje žinomas žmogus Lars Strojny

Artimo ryšio su bendražygiais palaikymas - labai svarbu 

Kalbant apie pačią darbo kultūrą, NFQ InterNations komandos front-ender‘is Darius sako, kad šiai bendrovei labai svarbus artimo ryšio su savo bendražygiais palaikymas:

„Tris ar keturis kartus per metus mes ir visi kiti nutolę komandos nariai keliaujame į būstinę Vokietijoje. Kelionių metu suprantame, kaip InterNations svarbu, kad visi jaustųsi viena didele šeima. Susipažįsti su komandomis iš įvairių skyrių, darbo principais, taisyklėmis ir vertybėmis. Todėl nors ir nebūname jų būstinėje kasdien, kaskart atvykę jaučiamės kaip gimtinėje, išskyrus tai, kad patenkame į skirtingų kultūrų katilą. Bet prie to esame pripratę, juk patys vystome produktą išeiviams."  

Programuotojai turi mokėti ne tik rašyti kodą 

Darius pasakoja, kad ir dirbant komandos palaiko labai glaudžius ryšius, todėl programuotojai ne tik įgyvendina užduotis, bet ir stipriai prisideda prie idėjų generavimo:

„Šių dienų programuotojas ne tik turi mokėti rašyti kodą ir išmanyti technines gudrybes, bet ir aktyviai dalyvauti tobulinant patį produktą. Juk programuotojai ne ką mažiau žino apie naudotojų poreikius, nei patys produktų vadovai."  

Šiemet InterNations švenčia dešimties metų sėkmingos veiklos jubiliejų 

Ir nors projekto apimtis neleidžia atsipūsti - kasdienis darbas duoda vaisių. Nuskynus juos galima ir pailsėti - šiemet InterNations švenčia dešimties metų sėkmingos veiklos jubiliejų, kurio šventės sūkuryje Graikijoje atsidūrė ir mūsų komanda.