Atgal į Naujienas

2018-05-01

Sparčiai augančios bendrovės HomeToGo pamatas - kūrybiški IT specialistaiKasmetinės Stack Overflow programinės įrangos kūrėjų apklausos duomenimis, IT specialistus papildomos naudos darbe - nuo užkandžių iki pramogų - tikrai motyvuoja, o daugiausiai apklaustųjų, net 57 proc., labiausiai vertina atostogas ir laisvadienius. Tuo metu didžiausioje pasaulyje atostogų būsto nuomos paieškos platformoje HomeToGo, be programuotojams jau įprastų naudų, čia jau dirbančius IT specialistus labiausiai veža tokia nauda, kurios nesuvalgysi ir nenusipirksi - komandinė dvasia.


Bendrovės technologijų komanda, kurianti didžiausią pasaulyje atostogų būsto paieškos sistemą HomeToGo, plečiasi ir iki šių metų pabaigos planuoja įdarbinti apie 30 programuotojų bei duomenų mokslininkų. Viso bendrovėje šiuo metu dirba daugiau nei 150 specialistų, iš kurių net 70 yra įsikūrę Lietuvoje.

Kaip teigia Audrys Kažukauskas, HomeToGo vyriausiasis technologijų direktorius ir Lietuvos padalinio vadovas, kolegos ir atmosfera įmonėje, o ypač ieškančioje IT specialistų, šiandien tampa vis svarbesniais rodikliais.

„Potencialūs kandidatai ir esami darbuotojai kaskart ieško vis reikšmingesnių IT bendrovių privalumų. Todėl natūralu, kad bandelėmis nukrauti stalai, sporto klubo abonementai ar Xbox jau tapo kasdienybe, o ne išskirtinumu. Pastebime, kad šiandien specialistai dažniausiai ieško stiprios komandos ir geros atmosferos darbo vietoje. Tačiau svarbu, kad ta atmosfera būtų kuriama ne dirbtinai, bet kiltų iš pačių darbuotojų", - teigia A. Kažukauskas.

 


Pasak darbą HomeToGo jau pasirinkusių vyriausiojo architekto Audriaus Bugo, vyresniosios programuotojos Gitos Žemgulienės ir vyresniojo duomenų mokslininko Gedimino Pukio, pradėjus dirbti didžiausioje atostogų būsto nuomos paieškos platformoje, svarbiausiais dalykais tampa darni komanda ir galimybė kurti pokyčius, darančius įtaką milijonams vartotojų.


Biuras primena maklerių biržą


Apie tai, kaip kiekvieno darbuotojo priimami sprendimai yra matomi pasaulyje, pasakoja Audrius Bugas, įmonėje dirbantis nuo pat startuolio kūrimo pradžios.

„Labiausiai darbe patinka tai, kad gali daryti didelius pokyčius ir realiai matyti, kaip jie veikia žmones, verslą. Tai įkvepia, nes nuolat jauti, kad tavo darbą vertina ar bent jau stebi milijonai žmonių. O tuo šiandien gali pasigirti popžvaigždės, pasauliniai rašytojai ir... mes. Dažnai mūsų biuras labiau primena ne programuotojų įmonę, o maklerių biržą, nes visi nuolat tariasi, padeda vieni kitiems ir dirba kaip viena komanda", - sako IT specialistas.

A. Bugo teigimu, bendrovėje niekas nepyksta už klaidas, nors jos tokioje aukštos kvalifikacijos profesionalų komandoje nutinka labai retai. Priešingai, visi skatinami iš klaidų mokytis drauge, o pačioje įmonėje pamėgtas posakis, kad nieko blogo neatsitinka tik tada, kai nieko nedarai. Anot IT specialisto, tokioje atmosferoje gimsta ir visai netradicinės pramogos, pavyzdžiui, bendrovės viduje susibūrusi roko grupė.

 


„Nuolat dirbant kartu, neišvengiamai susidraugauji arba atsitinka kas nors netikėto - tiesiog įmonės viduje ima ir susiburia roko grupė! Kadangi aš ir dar du kolegos mėgstame roką, pradėjome po darbo kiekvieną savaitę susitikti ir groti. Be natų, be nieko - dėl savęs. Šiandien mūsų pasiklauso ir kiti, neretai užlipame ant scenos įmonės renginiuose", - pasakoja A. Bugas.


Nuo profesionalios gimnastikos iki programavimo


Paklausta apie tai, ką be HomeToGo kūrimo su kolegomis veikia Gita Žemgulienė, pirmiausiai paminėjo siekį visuomenėje griauti mitus apie programuotojus.

 


„Apie šią profesiją sklando daugybė mitų, todėl su kolegomis važinėjame po regionų mokyklas ir stengiamės juos griauti. Yra manančių, jog tai vyriškas, neįdomus ir monotoniškas darbas. Priešingai - labai kūrybiškas. O šią profesiją dažniausiai renkasi ypač įdomūs žmonės. Pati asmeniškai savo laiku užsiiminėjau profesionalia gimnastika, tarp mano kolegų daugybė muzikantų, žaidimų, kulinarijos ir sporto entuziastų", - dalinasi G. Žemgulienė. 


Kokybės kontrolierė Mona


Tuo metu Gediminas Pukys džiaugiasi tuo, kad atėjus į darbą kiekvienam darbuotojui ir jo poreikiams skiriamas ypatingas dėmesys, net jei tas poreikis turi keturias kojas ir vizgina uodegą.

 


 „Pavyzdžiui, su manimi kartas nuo karto į darbą atkeliauja augintinis - šuo Mona, praskaidrinanti ne tik mano, bet ir kolegų dieną. Ji netgi turi savo pareigas - kokybės kontrolierė: stropiai tikrina, kas į darbą atsinešė pietus, ar kas turi augintinių ir pan. O artėjant didžiausioms žiemos šventėms Monos pareigos dar labiau prasiplečia: ji ateina persirengusi Kalėdų elniu ir pozuoja prie eglutės. Pas mus netgi sakoma, kad kai nusifotografuoji su ja prieš Kalėdas, vėliau būtinai gausi didesnes dovanas", - juokauja G. Pukys.

 

HomeToGo, kurios technologinę platformą padeda kurti partneriai NFQ Technologies, yra atostogų būsto nuomos meta paieškos variklis, agreguojantis ir leidžiantis palyginti daugiau nei 11 mln. nuomos pasiūlymų iš daugiau nei 250 nuomos svetainių visame pasaulyje, įskaitant ir didžiuosius portalus, tarp kurių Booking.com, HomeAway ir kt. Kompanija, kurioje šiuo metu dirba daugiau nei 150 specialistų, turi vietinėms rinkoms pritaikytas paieškos sistemas JAV, dvylikoje Europos šalių, Rusijoje, Meksikoje ir Australijoje.